Raj dla wędkarzy

Raj dla Wędkarzy

Niezwykłe położenie Mariny Polmax nad rzeką Dziwną pomiędzy słodkowodnymi wodami Zalewu Kamieńskiego a oddalonym o ok. 300m jej ujściem w wody morza Bałtyckiego sprawia że można tutaj spotkać mnogość gatunków ryb znanych ze śródlądzia ale  także ryb typowo morskich. Każdego roku okres od pierwszych dni maja aż do później jesieni stanowi niezmiennie atrakcyjny czas na łapanie sporych okazów okonia, szczupaka, bolenia, płoci, leszcza, ale również flądry, śledzi oraz nawet dorsza. Śledzie najlepiej łapać z pobliżu dwóch wyremontowanych falochronów po obu stronach rzeki. Dużą popularnością cieszą się także majowe zmagania z beloną z brzegu plaży, której ławice zbliżają się w tym czasie na normalną odległość wyrzutu. Warto tutaj także wspomnieć o czystym leśnym jeziorze, będącym dawnym naturalnym ujściem rzeki Dziwny do morza, które pod nazwą Jezioro Martwa Dziwna wchodzi w skład nienaruszonego użytku ekologocznego co pozwala obcować z prawdziwą naturą. W jeziorze można łapać ryby i nierzadko wyciągano tutaj olbrzymie sztuki szczupaków i linów.

Na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Marina Polmax znajduje się kilka wędkarskich pomostów drewnianych od strony rzeki Dziwny oraz jeden długi okalający port jachtowy skąd komfortowo można spróbować wędkarskich sukcesów. W wodach portu jachtowego można spotkać węgorze.

Od 2015 roku W Dziwnowie można wykupić okresowe pozwolenia na łapanie ryb w tzw. strefie morskiej (na 1 tydzień, 1 miesiąc lub nawet rok) i aktualne informacje mogą Państwo znaleźć TUTAJ (http://www.zpw.pl/zezwolenie-na-strefe-morska/).

logo

Ośrodek Wypoczynkowy i Camping MARINA POLMAX

ul. Spadochroniarzy Polskich 20, 72-420 Dziwnów

tel: +48 530 447 445, email: biuro@marina-polmax.pl

website: www.marina-polmax.pl